Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Запитання – відповідь

28.04.2021

1.Як довго людина може перебувати на обліку в центрі зайнятості?

Терміни перебування на обліку або у статусі зареєстрованого безробітного не встановлені, натомість є терміни виплати допомоги по безробіттю.

Так, людина, яка не має права на статус безробітного та виплати відповідної допомоги, може користуватися послугами, пов'язаними з підбором роботи, професійної орієнтації, консультаціями з розвитку кар'єри, отриманням будь-якої інформації зі сфери зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття.

У випадку, коли виплати допомоги по безробіттю закінчилися, а людина продовжує шукати роботу, вона не втрачає права на перебування у статусі безробітного та отримання відповідних послуг. Тобто отримувати послуги можна стільки, стільки є в тому потреба у самої особи.

  1. Якщо звільненому до пенсії залишається буквально менше року, його поставлять на облік?

За українським законодавством статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу. Також ті, хто працював і був звільнений через зміни в організації виробництва і праці, скорочення штату працівників, хто через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, але готові та здатні приступити до роботи.

Для отримання консультацій, звертайтесь за телефоном

068-196-45-15; (05741) 4-49-96, Вовчанська районна філія ХОЦЗ

Наша електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше