Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Вміння швидко читати допоможе на тестуванні

06.11.2019

Спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ надають поради батькам і учням, як краще підготуватись до екзаменів. Чим швидше ви ознайомитеся із завданнями, тим більше часу у вас буде на обдумування правильної відповіді.

1. Не варто промовляти кожне прочитане слово про себе. Якщо ви позбавитеся цієї звички, то не тільки збільшите швидкість читання, а й почнете краще запам’ятовувати текст. Постарайтеся навчитися розбивати слова на групи та розуміти їх. Не читайте повільно і не робіть паузи, подумки відділяючи кожне слово. Потренуватися можна за допомогою газетної статті, бо вони розбиті на колонки. Так буде легше навчитися бачити, розуміти зміст рядка в цілому. Прочитаний текст не перечитуйте кілька разів, це збиває роботу мозку, який налаштувався на швидке читання. Навчіться розбивати текст на смислові частини, пробігшись перед цим по ньому поглядом.

2. Не бійтеся швидкого читання. Вчіться читати побіжно, почніть з того, щоб, переглянувши очима пару рядків, засвоїти суть, запам’ятовуючи і виділяючи основні слова. Така «пробіжка» по тексту перед основним читанням допоможе зрозуміти думку автора. Також варто дивитися і складніші тексти. Це можна робити після прочитання – так матеріал освіжиться і закріпиться в голові. Щоб оцінити свою швидкість читання, застосовуйте «метод руки». Переміщуйте палець по рядку і суворо слідкуйте очима. Це допоможе заміряти швидкість читання. Старайтеся читати не словами, а абзацами, сторінками. Секрет швидкого читання в тому, що треба читати не промовляючи, зором.

3. Розширюйте кут зору та уваги. Щоб навчитися швидко читати, треба працювати над так званим периферійним зором. Його суть схожа на роботу за комп’ютером, коли кожен палець відповідає за певні клавіші на клавіатурі. Так і тут, кожне око вихоплює фрагмент тексту. За рахунок цього можна бачити більшу частину тексту і не робити зайвих рухів очима. Так ви зможете навчитися читати вголос і швидко. Адже у мозку завжди буде запас слів, які ще не були промовлені, але вже виділені очима і зафіксовані мозком.

4. Читайте вголос. Читати треба багато, щодня і в голос. Тренуйтеся, і тоді ви зможете досягти хорошого результату. Зверніть увагу на наші рекомендації, вони допоможуть швидко орієнтуватися в тексті та розуміти суть.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше