Вісім речей, які потрібно взяти на співбесіду

14.01.2020

Співбесіда – це досить важлива подія для кожного. Здебільшого, ви заздалегідь починаєте до неї готуватися: думаєте, що одягнути, яким транспортом краще добиратися, яких запитань від рекрутера варто чекати та що взяти з собою.Ми склали список найпотрібніших речей на співбесіді, який допоможе вам нічого не забути, зберігати спокій і стати ідеальним кандидатом на вакантну посаду у компанії вашої мрії.

Резюме

Найголовніше, що вам може знадобитися під час співбесіди – це паперова версія резюме (можна взяти відразу декілька екземплярів). Погодьтеся, неприємно, коли HR-фахівець запитує вас про резюме, а ви його з собою не взяли. Рекрутер, безумовно, знайомий з ним і воно в нього повинно бути, але трапляються випадки, коли він не може знайти резюме або на співбесіді присутні керівники і на всіх не вистачає одного екземпляра. Якщо візьмете з собою декілька копій, ви продемонструєте свою підготовленість та зарекомендуєте себе турботливим колегою.

Паспорт

Документ з вашою фотокарткою може знадобитися не на самій співбесіді, а для того, щоб отримати тимчасову перепустку та потрапити в офіс компанії. HR-фахівець повинен попередити вас про це ще під час телефонної розмови. Але навіть якщо нічого про паспорт не було сказано, краще про всяк випадок захопити його з собою або принаймні мати у гаманці водійські права.

Портфоліо

Якщо ви претендуєте на творчу посаду, невіддільною частиною вашої самопрезентації повинні бути приклади робіт. Ви можете взяти їх у паперовому вигляді або мати в електронному форматі. Візьміть на співбесіду лише декілька своїх найкращих робіт та покажіть їх роботодавцю. Якщо буде необхідно, то повне портфоліо можете надіслати пізніше на електронну пошту. До речі, останнім часом представники артистичних професій часто взагалі не складають резюме, а знайомлять рекрутера відразу зі своїм портфоліо.

Рекомендації

Якщо у вас вже є досвід роботи, рекомендації від колишніх роботодавців відразу додадуть вам балів під час співбесіди. Можливо, рекрутер у вас їх не попросить, але краще бути підготовленим і наприкінці співбесіди самому запропонувати надати рекомендації. У списку повинно бути декілька рекомендацій, інформація про те, як ви познайомилися з авторами, і їх контакти.

Записник і ручка

Навіть якщо у вас феноменальна пам’ять, краще не розраховувати лише на неї та взяти з собою записник та ручку. Під час співбесіди може виникнути потреба занотувати важливі моменти, контактні дані чи перші завдання. Якщо ви покладетеся на свою пам’ять, а потім забудете важливі нюанси і доведеться телефонувати рекрутеру для уточнення – це зіграє не на вашу користь. У той час як наявність таких простих предметів як записник та ручка справить про вас враження серйозно налаштованої та відповідальної людини.

Перелік запитань

У блокнот ви можете записати список питань, які потрібно поставити роботодавцю, щоб нічого не забути. Спеціалісти радять підготувати список запитань зарання, тоді надмірне хвилювання не дасть вам розгубитися і здатися рекрутеру байдужим. Питання можуть стосуватися наступних етапів співбесіди, корпоративної культури, додаткової інформації про компанію тощо. Головне – вони повинні бути конкретними і показувати рекрутеру, що ви готувалися до співбесіди, а значить – ви старанний співробітник, який прагне працювати саме в їх компанії.

Вода

Через хвилювання у горлі може пересохнути і ви не зможете вимовити ні слова. Розраховувати на те, що HR-фахівець запропонує вам склянку прохолодного напою, буде необачно. Особливо вода необхідна в літню пору року, коли ви дорогою до офісу компанії мрії проходите декілька кіл пекла у громадському транспорті. До того ж вода, випита дрібними ковтками, допоможе вам впоратися з надмірними хвилюванням.

Маршрут до офісу

У сучасному світі навряд чи хтось буде використовувати паперову карту, тому ви повинні мати заряджений смартфон, де через п’ять хвилин користування не закінчиться інтернет. Заздалегідь визначте, яким транспортом будете добиратися до офісу, скільки часу займе дорога та прокладіть маршрут в онлайн карті.

До співбесіди, обов’язково потрібно готуватися і продумати все заздалегідь. Та головне не забутися взяти гарний настрій, увімкнути весь свій шарм і з перших хвилин зачарувати роботодавця своїм професіоналізмом!

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).