Відмова від реалізації. Залежність замість свободи.

04.06.2020

Люди, які змирилися з власною нереалізацією, звичайно ж, залежать від когось, хто піклується про них. Людині потрібна їжа, одяг, дах над головою і, якщо сама людина не забезпечує себе всім цим, то хтось повинен дати йому все необхідне. Часто про своїх, вже дорослих, дітей дбають матусі, які не бажають розлучатися зі своїми дітьми, а непрацюючі жінки залежать від чоловіків, які їх годують і бережуть. У наш час досить часто залежні люди, виростаючи, залишаються інфантильними, нездатними самостійно подбати навіть про себе, не те що про інших. Якщо їх виховання було неправильним, без відчуття захищеності і безпеки, одержуваного від батьків, то вони живуть в страху і невпевненості до кінця своїх днів. Вийти у доросле життя їм буває досить проблематично. Замість реалізації вони шукають можливості відкласти будь-які дії, тому що вони здаються їм складними і небезпечними. Якщо оточення підтримує це прагнення, то вони можуть просидіти на «штрафному майданчику» все своє життя, уникаючи спілкування зі світом, рішень, дій, будь-якої відповідальності або прояви себе. Коли ми самі ні до чого не прагнемо, ми звикаємо залежати від тих, хто піклується про нас. Ми вчимося маніпулювати ними і залежимо від їх розташування. Ми навчаємося жити за певними правилами, боїмося їх порушити, щоб той, хто про нас піклується і вирішує наші насущні проблеми, не позбавив нас необхідного. В результаті ми живемо в золотій клітці, де є все або майже все, але немає головного - свободи реалізувати себе відповідно до заданих природою властивостями. Зрештою життя стає, як в казці - «що воля, що неволя - все одно», тому що бажання давно померли, а навички, якщо колись і були придбані - втрачені. Нам залишається тільки доживати сіре, безрадісне, апатичне життя в залежності.

Якщо ви залежні або близькі до залежності та потребуєте підтримки та допомоги, звертайтесь до фахівців Вовчанської районної філії ХОЦЗ. Будемо раді вам допомогти.

Телефон для звернень ☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80, наша електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua, Вовчанська районна філія ХОЦЗ

Бережіть себе та своє здоров’я!