Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Ви прийняли рішення продати земельну ділянку. Як самостійно отримати витяг з кадастру...

07.02.2022

https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/vy-pryjnyaly-rishennya-prodaty-zemelnu-dilyanku-yak-samostijno-otrymaty-vytyag-z-kadastru-dlya-vchynennya-nastupnyh-operatsij-iz-zemleyu/

27.01.22

Ви прийняли рішення продати земельну ділянку. Як самостійно отримати витяг з кадастру для вчинення наступних операцій із землею

Час від часу, до центрів та бюро у Вінницькій області звертаються громадяни похилого віку, які прийняли рішення продати земельну ділянку, оскільки сил поратись біля землі та вирощувати городину уже немає, а  виручені від продажу кошти передати дітям на придбання житла у місті чи на навчання онукам.

Та коли звертаються до нотаріуса для укладення договору купівлі-продажу, виявляється, що усіх документів у них немає для здійснення зазначеної операції.

Юристка Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Вінницькій області підготувала роз’яснення саме щодо самостійного отримання витягу з кадастру для проведення будь-яких операцій із земельною ділянкою, у майбутньому.

Що собою становить витяг?

Документ, необхідний для вчинення операцій з землею (купівля-продаж, дарування, оренда тощо). Зазначений витяг з кадастру, крім відомостей про реєстрацію земельної ділянки, може містити дані нормативно-грошової оцінки та щодо обмежень у використанні земельної ділянки. Раніше, така інформація була на окремих довідках, які громадяни несли до нотаріуса. Тепер ця інформація про земельну ділянку міститься в одному документі (витяг з кадастру).

Порядок отримання витягу з кадастру самостійно

В Україні витяг з кадастру можливо замовити онлайн та оплатити послугу банківською карткою.

Щоб замовити зазначений документ, Вам потрібно насамперед зайти на сайт Держгеокадастру, зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті за допомогою електронної пошти, електронного цифрового підпису або платіжної картки банку (BankID) , зайти на сайт Публічної кадастрової карти  та ввести 19-тизначний кадастровий номером та знайти свою ділянку.

Держгеокадастр пропонує переглянути наступну відеоінструкцію, яка допоможе замовити витяг у режимі он-лайн.

Ще один варіант, зайти на сайт Дія , за умови електронної ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису та замовити витяг з кадастру тут. Документ ви отримаєте протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви. Вартість послуги становить 124,05 гривні (0,05 прожиткового мінімуму громадян для працюючого населення, станом на 1 січня 2022 року-2481 гривні).

У іншому випадку, якщо ви не маєте змоги оформити витяг через мережу Інтернет, ви можете звернутись за отриманням цієї послуги до найближчого ЦНАПу (адреси ЦНАПів по всій Україні, переглянути за посиланням та надати наступний пакет документів:

  • заява встановленої форми (складається на місці);
  • державний акт, що підтверджує  право власності на земельну ділянку;
  • паспорт власника земельної ділянки (оригінал та копія), або представника*

                        *оригінал, або нотаріально завірена копія довіреності (у разі подання заяви представником);

  • ідентифікаційний номер власника земельної ділянки(оригінал та копія), або представника*;
  • *електронний документ з даними про земельну ділянку, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (розробляється землевпорядною організацією та подається на оптичному диску)

                       *у випадку відсутності інформації про земельну ділянку в Публічній кадастровій карті;

  • запит нотаріуса (у випадку оформлення права на спадщину);
  • технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), зокрема, у випадку виявлення помилки координат чи накладення з іншою земельною ділянкою;
  • квитанція про оплату послуг за надання витягу з кадастру.

За загальним правилом, строк дії витягу з кадастру – 3 місяці. Виключення встановлено для витягів, які є безстроковими:

  • про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям;
  • для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей  до Державного земельного кадастру.

З дня отримання витягу з кадастру про реєстрацію земельної ділянки,  право власності  на земельну ділянку ви маєте зареєструвати протягом одного року.

Довідково :

Найпоширеніші питання щодо землекористування.

Нормативна база: Закон України “Про Державний земельний кадастр” 

Постанова Кабінету Міністрів України від від 17.10.2012 № 1051 “Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру” 

 

Юридичну консультацію підготувала

провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою

відділу комунікацій та правопросвітництва

Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області

Вікторія Чорба

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше