Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Умієш зосереджуватися – досягнеш результатів!

18.09.2019

      Уміння зосереджуватися – важлива частина арсеналу успішної людини. Якщо ми навчимося зосереджуватися, концентруватися на тій чи іншій цілі, певному виді діяльності, ми зможемо досягти в цьому успіху. І щонайперше, це стосується навчання. Отже, від чого залежить уміння зосереджуватися?

      Учені встановили, що працездатність людини змінюється в процесі роботи. Перші 10-15 хв. – це так званий період адаптації, наступні 20-30 хв. – оптимальна працездатність, а вже через деякий час настає виснаження. Враховуючи такі фази, працювати варто періодами десь по годині, щоб, по-перше, гарно адаптуватися до роботи, потім плідно попрацювати, потренуватися боротися з легкою втомою. Потім треба зробити паузу, трохи відпочити і братися за новий цикл. Думаю, треба пояснювати, що коли ми відволікаємося, ми порушуємо природній хід цього циклу. Якщо будемо відволікатися кожні 15 хв., то ніколи не досягнемо максимальної працездатності, а значить – не побачимо й хороших результатів. Про яку вже ефективну роботу тоді може йтися.

      А що ж каже психологія? Нескладно здогадатися. Справа, яка нас захоплює, займає всі думки, робиться набагато легше, сам процес роботи приносить вам задоволення. Отже, чи не перша заповідь людини, яка хоче досягти успіху: продуктивність вимагає зосередження на одному предметі. Що заважає нам зосереджуватися?

      Зовнішні фактори: шум, музика, сусіди і товариші, які лізуть із запитаннями, аська і телефон, кіт чи собака.

      Внутрішні фактори: загальне погане самопочуття, відсутність чіткого плану роботи, неврівноважений емоційний стан, незацікавленість у роботі.

      Списки можна продовжувати. До речі, якщо ви хочете як слід навчитися зосереджувати, раджу згорнути вікно браузера, відкрити листок «ворду» та написати невеликий список під заголовком «Що заважає мені зосереджуватися». Підкреслюю – не взагалі заважає, а заважає робити конкретну справу.

      Ось що може вийти:

  • Є цікавіші справи (полазити в Інтернеті, пограти в іграшку).
  • Робота не приносить мені задоволення.
  • Я робив це саме вчора – вже набридло.

      Але все ж, ви розумієте, що працювати таки треба. Як все-таки зосередитися?

      По-перше, забезпечте собі хороше робоче місце – попросіть рідних і близьких вас не тривожити, якщо займаєтеся вдома. Дайте зрозуміти, що ви не любите, коли вас відволікають.

      По-друге, займайтеся періодами по годині, з перервою 10 хв. Така організація роботи найкращим чином сприяє зосередженню. Можливо, спочатку буде важко не відволікатися протягом цілої години – але звикайте.

     По-третє, забезпечте собі психологічну налаштованість. Приберіть всі внутрішні фактори, відчуйте, що те, що ви робите, дуже потрібно.

     По-четверте, завжди майте чіткий план роботи: ви повинні знати, скільки, що і коли ви повинні зробити.

По-п’яте, починайте роботу як можна раніше. Якщо маєте зранку час, спочатку позаймайтеся, а вже потім переходьте до решти своїх справ.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше