Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Психологічні трюки, які допоможуть вам пройти будь-яку співбесіду.

08.08.2020

        Співбесіда на нову роботу – важливий крок до зміни своєї кар’єри й життя. Навичка правильної подачі себе під час розмови з потенційним роботодавцем в такому разі дуже важлива. Не завжди досвід та професіоналізм, про який ви вказали у резюме рекрути беруть до уваги. Іноді головну роль грає перше враження від розмови з потенційним працівником. Рівень вашої впевненості, вміння правильно говорити, те, як ви уважно та зацікавленно слухаєте також беруть до уваги. Аби здобути позитивний відгук від роботодавця можна вдаватися до деяких психологічних трюків. Це також допоможе швидше і легше отримати роботу вашої мрії. Наведемо 10 хитрощів, які допоможуть зацікавити роботодавця:

  1. Не призначайте та не погоджуйтесь на зустріч у понеділок чи п’ятницю, ідеальний час для співбесіди: у вівторок з 10:00 до 15:00. У цей день і в цей час у вас є найкращі шанси справити враження на свого роботодавця, і ось чому: понеділок – важкий день для всіх, і відділ кадрів не є винятком. У п’ятницю всі думають про вихідні. Отже, час, який ви можете використати на свою користь, – це середина тижня. Але не погоджуйтесь на зустріч рано вранці, бо у цей час люди зазвичай мріють про ще одну філіжанку кави, а не про працівника на нову посаду.
  2. Колір вашого одягу має великий вплив на те, як бачать вас інші люди. Наприклад, якщо ви носите синій або коричневий костюм, це означає, що ви серйозний кандидат. Єдиний колір, який автоматично негативно сприймається роботодавцями, – помаранчевий.
  3. Хоча колір – це не єдине, про що слід пам’ятати. Не забувайте про панчохи. Опитування показують, що така маленька деталь насправді дуже важлива! Жінки з відкритими ногами на співбесіді вважаються легковажними. А ось взуття краще обирати з високими підборами. Психологічно високі люди виглядають як лідери та професіонали. Навіть зарплатню їм пропонують вищу, ніж тим, хто обрав невисокі підбори.

4.Трюк з одягом. Позитивним підкріпленням саме вашої кандидатури буде схожість з рекрутером. Якщо у вас будуть спільні елементи в одязі, або виявиться, що вам подобається однакова музика, чи ви маєте спільне захоплення, то шанси отримати посаду будуть значно вищими. Навіть найсуворіший роботодавець буде підсвідомо довіряти шукачеві роботи, якщо виявить, що у них є щось спільне. Тому, готуючись до співбесіди, дізнайтеся що подобається вашому потенційному керівникові.

  1. Забудьте про деякі слова. Для роботодавців віком старше 30-40 років має велике значення те, як говорить їх майбутній працівник. На співбесіді буде доречним забути про «словечка», які ви зазвичай використовуєте під час розмови. Наприклад, такі слова як «коротше», «наприклад» варто не використовувати. Також зверніть увагу на фрази, які ви говорите під час співбесіди.
  2. Посмішка не завжди доречна. Рекрутери не люблять людей, які мають дуже широкі посмішки. Людина, яка занадто часто посміхається, вважається менш серйозною. Єдиний вид роботи, де усміхнені люди мають перевагу – це робота з людьми (наприклад, у продажу). На всіх інших посадах керівники хочуть мати людину з серйозним обличчям. Тому варто знайти баланс, щоб не виглядати легковажно з одного боку і суворо з іншого.
  3. Всім людям подобається, коли хтось уважно їх слухає. Рекрутери не є винятком. Психологи рекомендують використовувати техніку, що називається рефлексивним слуханням. Це комунікативна стратегія, яка складається з 3 кроків: повторити, узгодити та додати. Ви не можете просто слухати і кивати, ви повинні повідомити людині, що зрозуміли інформацію. Наприклад: Рекрутер: «Ми шукаємо людину, яка готова провести 8 годин в офісі з понеділка по п’ятницю, а іноді і у вихідні дні, коли це потрібно. Ми платимо додатково за понаднормову роботу». Ви: «Іншими словами, у мене буде регулярний робочий тиждень, інколи з понаднормовою роботою (повторили). Це добре в нашій роботі (погодили). Однак я можу оптимізувати процес і зробити так, щоб нікому не довелося працювати у вихідні дні (додали).» Ця стратегія дозволить вам стати справжнім майстром переговорів.
  4. Фото в резюме має бути трохи провокаційним Жінки, які для фото в резюме обрали одяг з вирізом отримують роботу в 19 разів частіше. Звичайно, не варто перегинати палицю з глибиною цього вирізу. Але якщо роботодавцям доводиться вибирати між жінкою, що носить повністю закриту сорочку і жінкою з вирізом, то вони, швидше за все, виберуть другу.
  5. «Очі, ніс, губи» – трикутник, який привертає увагу. В людині на співбесіді все повинно бути ідеальним. Працедавець під час розмови найчастіше зосереджує увагу на трикутнику «очі, ніс, губи». Якщо м’язи цієї зони розслаблені, а на обличчі ледь помітний макіяж, то людина буде слухати вас і зверне увагу на все що ви казали. З іншого боку, напруженість та яскравий мейкап не дозволять запам’ятати всю необхідну інформацію про вас.
  6. Те, що ви робите, чекаючи співбесіди, також впливає на результат Під час співбесіди важлива кожна дрібниця: за вами спостерігають, навіть коли ви чекаєте початку інтерв’ю. Рекрутери не рекомендують спілкуватися телефоном або пити каву. Ви можете спитати щось у секретаря або почитати журнали, поки будете чекати.

Телефони для довідок ☎ 068-196-45-15 ; (05741) 4-23-80, Вовчанська районна філія ХОЦЗ. Наша електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше