Поради від фахівців Вовчанської районної служби зайнятості для ідеального фото в резюме

11.01.2020

Відомо, що фотографія у декілька разів підвищує шанси вашого резюме отримати відгук. Більшість роботодавців не хочуть запрошувати на співбесіду безликого кандидата, а для декого фотографія – взагалі чи не найважливіший пункт. Адже існують професії, де зовнішній вигляд грає чималу роль, і рекрутери відразу хочуть розуміти, чи підходите ви на вакантну посаду. Але обрати правильне фото, щоб з першого погляду підкорити HR-фахівця, непросто. Нумо розбиратися, які нюанси потрібно врахувати, коли мова йде про знімок для резюме.

Якість.

Фото для резюме обов’язково повинно бути чітким та мати природні відтінки. Фотографії з інстаграмними фільтрами та чорно-білі краще залишити для домашнього архіву, а неякісні – взагалі видалити. Зверніть увагу також на розмір. Рекрутер не повинен брати лупу, щоб роздивитися ваше обличчя, і разом з тим фото не має займати всю сторінку. Більше одного знімку додавати також не варто, щоб не справити враження самозакоханої людини.

Актуальність.

Важливим критерієм є також актуальність фото. Буває, що рекрутер чекає брюнетку з короткою стрижкою і в окулярах, а на співбесіду приходить довговолоса білявка. Це не смертельно, але фахівці радять додавати до резюме актуальні фотографії, щоб не підірвати рівень довіри до вас. Навіть якщо вам здається, що на знімку п’ятирічної давнини ви виглядаєте набагато краще і дуже хочете підкорити роботодавця таким фото, постарайтеся відмовитися від цього задуму.

Ніяких селфі.

Більш професійно виглядають фото, зроблені іншою людиною, а не вам самим. Спеціалісти радять скористатись послугами фотографа і зробити якісні знімки у діловому стилі. Але якщо це для вас розкіш, то краще попросіть про допомогу друзів чи родичів. Про фронтальну камеру та селфі у дзеркалі взагалі потрібно забути.

Портрет.

Фотографія для резюме повинна бути портретною. Уникайте знімків у повний зріст чи тих, де ви лежите, дивитесь зі спини або на перший план потрапляє не ваше обличчя. Також не слід прикріпляти фотографії з друзями, родичами, коханими тощо. На фото для резюме повинні бути обличчя та плечі. Але разом з тим воно не повинно нагадувати ваш паспорт, адже таке фото не здатне передати весь шарм кандидата. Не варто на фото кривлятися, гримасувати чи грати бровами. Найкраще буде, якщо ви сфотографуєтеся у півоберта зі щирою усмішкою.

Задній план.

Фотографія з корпоративу, де в кадрі танцюють ваші колеги, а ви у руках тримаєте келих, – не найкращий варіант для резюме. Перш за все уникайте надмірно неформальної обстановки в кадрі: там не повинно бути ані килимів на стінах, ані визначних пам’яток, ані вашої дизайнерської кухні. Для фону можна використати робоче місце або стіну в нейтральних відтінках.

Зовнішній вигляд.

Уважно поставтеся до свого одягу для фотографії: він повинен бути у діловому стилі, без яскравих деталей. Якщо ви прагнете сподобатися роботодавцю, то забудьте про будь-які занадто відкриті декольте, майки та топи. Як би ви не пишалися своєю фігурою, фото з голим торсом або у спідній білизні навряд чи допоможуть вам отримати запрошення на співбесіду. Жінкам варто потурбуватися і про макіяж та зачіску. Вони також повинні відповідати діловому стилю і не бути занадто екстравагантними. Охайний одяг, доброзичлива посмішка та нейтральний фон – найкраще рішення для вдалої фотографії в резюме.

Відповідність вакансії

Для того, щоб фотографія в резюме зіграла на вашу користь, вона має максимально відповідати вакансії та компанії, в яку ви її надсилаєте. Наприклад, якщо ви претендуєте на офісну посаду, то ваше фото краще зробити у діловому образі та у відповідній обстановці. Якщо ж ви прагнете працювати, до прикладу, ведучим, то цілком нормально буде додати фотографію зі сцени з мікрофоном у руках. Також ви можете переглянути на сайті компанії фотографії співробітників, щоб зрозуміти, як потрібно виглядати, щоб асоціюватися у рекрутера зі спеціалістом, який вже працює у їхній компанії.

Під час вибору фотографії для резюме пам’ятайте, що ви на ній повинні виглядати так, як би пішли на співбесіду до компанії мрії. Тому врахуйте всі нюанси та зробіть своє ідеальне фото.

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).