Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Поради психологів: як подолати страх перед новою роботою?

13.09.2019

      Уже пройшли ті часи, коли один-два записи у трудовій книжці вважалися показником професійності та компетентності. Сьогодні спеціалісти радять змінювати роботу кожні 2-4 роки. Це допомагає отримувати нові знання та вміння, заводити корисні знайомства, зростати професійно та збільшувати свій фінансовий потенціал. Але що робити, коли страх змін, якими супроводжується нова робота, не дозволяє вам покинути насиджене місце і крокувати назустріч успішному майбутньому? Існують найпоширеніші страхи та способи їх подолання.

  1. Страх невизначеності. Більшість людей бояться опинитися біля розбитого корита, коли настає період невизначеності. Начитавшись сумних статистик по безробіттю в Україні, може скластися думка, що нову роботу взагалі не можливо знайти. Що робити? По статистиці, згідно з якою кожному, хто знаходиться в пошуках кращої роботи, вдається її знайти протягом 3-6 місяців (тут все залежить від сфери пошуку та ваших фінансових очікувань). Щоб викоренити страх невизначеності між старою роботою та незрозуміло якою новою, не потрібно спалювати одразу всі мости – спочатку потрібно знайти компанію та посаду, які будуть повністю вас влаштовувати, і лише потім писати заяву про звільнення.
  2. Страх невідомості та змін. Нас завжди лякає щось невідоме чи нове, тому під час зміни місця роботи цей страх є природнім. Незнайомий офіс, нові обов’язки, чужий колектив та непривітний директор –не дозволяють йти назустріч новим можливостям. Саме цей страх змушує сотні тисяч людей щодня йти на нелюбу роботу, аби тільки не довелося зустрітися віч-на-віч з їхнім «монстром». Що робити? Найперше, що потрібно зрозуміти – це те, що перспектива залишити все як є набагато страшніша, ніж зміни, які чекають попереду. Далі не потрібно прокручувати в голові всі негативні сценарії, а краще думати, що все складеться якнайкраще. Коли негативні думки все ж прокрадаються у свідомість, то краще скористатися правилом Скарлетт О’Хара: «Я не буду думати про це сьогодні, я подумаю про це завтра».
  3. Страх розчарувати керівництво. Під час переходу на нову роботу ми боїмося, що можемо розчарувати не лише свого теперішнього начальника, але й майбутнього. Що робити? У першому випадку потрібно усвідомити, що незамінних людей немає, і на вакантне місце обов’язково знайдеться спеціаліст. А для впевненості при працевлаштуванні на нову посаду буде корисно згадати свої досягнення на минулому місці роботи, похвалу від керівництва та клієнтів. Заспокойте себе, що з усім впораєтесь, адже ви — професіонал своєї справи.
  4. Страх невідповідності очікуванням. У багатьох людей виникають думки: а якщо майбутня робота буде нецікавою, зарплатню будуть затримувати, начальник тільки на співбесіді був таким люб’язним, а насправді він ще той тиран? Що робити? Потрібно запевнити себе, що ідеалів не існує і, можливо, майбутня робота виявиться не такою крутою як ми собі її намалювали, але в цьому немає нічого страшного. Адже завжди можна залишити те, що не влаштовує, і цього не потрібно боятися.
  5. Страх спілкування. Під час пошуку нової роботи найважче дається постійне спілкування з рекрутерами та нові співбесіди, коли на черговій співбесіді пересихає в роті, мокріють долоні, тремтять ноги, а через надмірне хвилювання шукати нову роботу відразу пропадає бажання. Що робити? Перед цим страхом не потрібно зупинятися. Треба вчитися правильно висловлювати свої думки, готуватися до сівбесіди (наприклад стати перед дзеркалом і прорепетирувати промову), вивчити відповіді на типові запитання, придумати, що спитати у роботодавця тощо.

      Пам’ятайте: не буває поганих працівників, є люди, які взялися не за своє. У кожної людини обов’язково є своє призначення, в якому вона зможе розкритися і бути гармонійно розвиненою!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше