Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Помилки, які роблять батьки, коли навчають дітей поводитися з грошима.

03.08.2020

        Відомий американський підприємець і один з найбільших в світі інвесторів Уоррен Баффет, перш ніж стати генеральним директором Berkshire Hathaway, чим тільки не займався. Наприклад, коли йому було шість років, купував упаковку «Кока-Коли» за 25 центів, а продавав за 50. Також Баффет торгував журналами та жуйками, обходячи всі сусідські будинки. «Батько завжди надихав і підтримував мене, саме він прищепив мені правильні звички в дуже ранньому віці. І найважливіший урок, який він дав, стосувався заощаджень». Коли Уорррена Баффета запитали, яку найбільшу помилку допускають батьки, коли вчать своїх дітей поводитися з грошима, він відповів: “Найчастіше батьки чекають, поки їх діти стануть підлітками, перш ніж почати розмову про те, як поводитися з грошима. У той час як починати цю розмову слід набагато раніше – в дошкільному віці!” Час не чекає Так, ви все правильно зрозуміли: «У дошкільному віці!». За словами Баффета, вчені говорять про те, що 80% розвитку нашого мозку відбувається у віці до трьох років. Згідно з дослідженням, проведеним в Кембриджському університеті, діти у віці від 3 до 4 років з легкістю засвоюють основні принципи грошового обігу, а до 7 років у них вже остаточно виробляються базові навички фінансової поведінки в майбутньому. «Більшість батьків знає, наскільки важливо навчити дітей правильно поводитися з грошима, - продовжує Баффет. – Але справа в тому, що знати і робити – це зовсім різні речі ». Уроки, які Уоррен Баффет дав власним дітям У 2011 році Баффет взяв участь в підготовці дитячого мультсеріалу «Секретний клуб мільйонерів», в якому поділився власним досвідом поводження з грошима. У цьому шоу – 26 епізодів, кожен з яких присвячений певній темі фінансової грамотності. Наприклад, що таке кредитна карта і як вона працює, або куди вкладати гроші, щоб вони приносили прибуток. «Всі ці уроки я дав власним дітям (трьом). Вони дуже прості, але дуже важливі для життя і бізнесу », – сказав Баффет CNBC.

  1. Як мислити більш гнучко

Навчіть дітей не опускати руки і не здаватися, тільки тому що спочатку щось не працює. Здатність мислити гнучко, нестандартно і креативно їм дуже знадобиться в майбутньому, коли доведеться зіткнутися з фінансовими проблемами.

  1. Як почати економити гроші

Як казав Бенджамін Франклін: «Зекономлений пенні – це зароблений пенні». Для того щоб діти навчилися грамотно управляти своїми грошима, вони повинні зрозуміти різницю між бажаннями і потребами.

  1. Як відрізнити ціну від вартості

Хто з нас не шкодував про те, що під впливом імпульсу купив якийсь супермодний гаджет або туфлі хіт сезону, хоча міг придбати не менш якісний товар набагато дешевше?
Завдання батьків – пояснити дітям механізм, за допомогою якого рекламодавці буквально змушують нас купувати продукти і послуги, і як визначити, що варто своїх грошей, а що ні.

  1. Як приймати правильні рішення

Для того, щоб правильно оцінювати ситуацію і приймати оптимальні рішення, необхідне глибоке розуміння, як різні варіанти вибору впливають на майбутні результати.

  1. “Ніколи не буває занадто рано”.

Виховання здорових фінансових звичок у ваших дітей – це одна з найважливіших речей, що ви можете зробити для їх успішного майбутнього. «Ніколи не буває занадто рано. Будь то навчання дітей основним принципам грошового обігу, різниці між потребами і бажаннями або необхідності заощаджень. З усім цим діти стикаються вже в ранньому віці, тому краще пояснити їм все і допомогти зрозуміти ».

Телефони для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ:

☎ 068-196-45-15, (05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80

Електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше