Пологи по-новому, або що чекає породіль з 1 квітня 2021 року?
16.04.202131.03.21
Пологи по-новому, або що чекає породіль з 1 квітня 2021 року?
Зазвичай вагітність і пологи асоціюються в українок не лише з приємним очікуванням знайомства з малюком, а й із значною вартістю послуг, які є необхідними для вагітних та породіль. Проте, вже від завтрашнього дня майбутні матусі зможуть скористатися окремим пакетом послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”, плату за який здійснює Національна служба охорони здоров’я України (далі-НСЗУ).
Пологові будинки, які уклали відповідний договір з НСЗУ на надання послуги «Медична допомога при пологах», отримають за кожні пологи оплату у розмірі 8 136 грн.
Чи всі медичні заклади можуть укласти договір з НСЗУ для того, щоб надавати послугу «Медична допомога при пологах»?
Заклад, який бажає укласти договір з НСЗУ повинен відповідати наступним критеріям:
– мати відділення інтенсивної терапії для лікування найбільш хворих немовлят;
– мати відділення постнатального догляду для лікування та виходжування передчасно народжених дітей та хворих новонароджених;
– мати кабінет катамнестичного спостереження;
– забезпечувати консультування немовлят широким спектром вузьких спеціалістів.
Що змінюється для пацієнтки?
Кожна пацієнтка, незалежно від місця реєстрації та проживання, має право обирати у якого лікаря та в якому саме медичному закладі спостерігати неускладнену вагітність. Так, можна віддати перевагу своєму сімейному лікарю чи гінекологу в жіночій консультації. Крім цього, на власний розсуд, керуючись важливими саме для породіллі критеріями, самостійно обрати пологовий будинок, в якому народжувати.
Головне – відтепер не потрібно додатково робити жодні благодійні внески та нести до пологового пакети з медекаментами. Всі послуги, що необхідні породіллі, в повному обсязі сплачує НСЗУ.
Якщо ж жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно – у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Слід зазначити, що для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну.
Однак, такі зміни не стосуються покращеного сервісу. Зокрема, перебування у палаті підвищеного комфорту, покращене харчування та додаткові сервіси належать до категорії платних послуг та не підлягають відшкодуванню НСЗУ.
Які послуги включено до безоплатного пакету допомоги при пологах?
– моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
– медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;
– медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
– зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;
– стабілізацію стану дитини після народження;
– вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
– лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
– харчування під час перебування у стаціонарі.
Також нагадуємо, що у батьків є можливість скористатися послугою «Е-малятко» та зекономити час на догляд за новонародженою дитиною. “Е-малятко»-унікальна можливість отримати онлайн у пологовому будинку, ЦНАПі чи органі ДРАЦС десять послуг для новонародженого лише за однією заявою.
Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, виникають додаткові питання, то консультацію професійного юриста Ви можете отримати звернушивсь до системи безоплатної правової допомоги.