Нове старе життя: як зробити повернення в офіс комфортним.
15.06.2020Влада поступово реалізовує етапи послаблення карантину, а роботодавці – повертають своїх працівників на офісні робочі місця. Ви тільки встигли звикнути до дистанційної роботи, тож доведеться адаптуватися до офісного ритму життя. Ми зібрали найдієвіші поради, що зможуть зробити ваше повернення безболісним і навіть радісним.
Починайте готуватися заздалегідь.
За декілька днів, а краще за тиждень, до виходу в офіс, поверніть у ваше життя ранній підйом, графік роботи та звичні ритуали. Нехай організм знову адаптується до пробудження о 06:00 ранку. Але роботу починайте не раніше, ніж звичайно, і закінчуйте за графіком, щоб уникнути перепрацювань та позбутися звички займатися роботою 24/7. Ще раз нагадаємо про важливість зміни піжами на діловий одяг та обідів за розкладом.
Повертайтеся поступово.
Саме поступовість дає вашому організму можливість звикнути до нового, хоч і такого звичного, життя. Якщо у вас є така можливість, домовтеся з роботодавцем про поступове повернення до офісного життя. Спочатку можна чергувати дистанційну та офісну роботу або працювати за гнучким графіком. Якщо можливості поступово повертатися до робочого ритму немає – прислухайтеся до свого емоційного стану, не перезавантажуйте себе кропіткими завданнями та відпочивайте після завершення робочого дня.
Сплануйте повернення.
Поки громадський транспорт, сфера послуг чи непродовольчі магазини працюють в обмеженому режимі, важливо спланувати своє повернення. Тож визначте, яким способом ви дістанетеся до офісу, скільки, з огляду на затори чи відсутність громадського транспорту, вам доведеться витратити часу на дорогу. Якщо ви звикли обідати у затишному ресторані поруч з бізнес-центром, дізнайтеся, чи працюють вони «на виніс» або відкрили літню терасу – в інакшому випадку ви зможете взяти обід з дому чи замовити його в іншому місці.
Дотримуйтеся заходів безпеки в офісі.
Після повернення в офіс помилково вважати, що небезпека минула. Вам ще більш ретельно потрібно дотримуватися правил особистої гігієни: постійно дезінфікуйте або мийте руки, протирайте комп’ютер та телефон, не забувайте прибирати на робочому столі. Не поспішайте обійматися з колегами, за якими сумували два місяці, відмовтеся від рукостискань та не збирайтеся у великі компанії в невентильованих приміщеннях. Послаблення карантину – це ще не перемога над пандемією, тому ігнорувати масковий режим чи дотримання дистанції – досить необачно.
Влаштуйте інформаційне голодування.
У перші дні після повернення до офісного життя важливо відпочивати правильно. Тому у цей період краще не перенасичувати себе інформацією: менше часу проводьте у соцмережах, відмовтеся від перегляду новин, не збирайте сумнівних пліток. Інформаційне голодування та відпочинок найкраще допоможуть вашому організму адаптуватися до нових реалій офісної діяльності.
Шукайте плюси.
Якщо ви належите до тих, хто вподобав віддалену роботу та не хоче повертатися в офіс – подумайте про плюси такої праці. По-перше, ваша рухова активність збільшиться, а значить з’явиться ентузіазм до роботи і до активного дозвілля. По-друге, ваше коло спілкування нарешті розшириться, а комунікація в колективі стане простішою та зрозумілішою. По-третє, вам буде легше дисциплінуватися, ви не будете безкінечно зазирати у холодильник, а дім знову стане зоною відпочинку.
План «Б».
Повернення в офіс для вас дорівнює трагедії світового масштабу, а страх переповненого громадського транспорту змушує залізти під ковдру? Вихід є. Можливо, лише завдяки карантину вам вдалося зрозуміти, що справжнє задоволення ви отримуєте від роботи з дому. Перекваліфікуватися у фрілансери ніколи не пізно. На robota.ua ви можете переглянути вакансії віддаленої роботи та обрати пропозиції своєї спеціалізації або ж змінити професію на ту, про яку мріяли вже досить давно.
Якщо вам необхідна допомога у виборі професії – зверніться до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.