Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Легалізація праці - наш вибір

29.04.2020

        Чи призначається допомога безробітному, який працював неофіційно?
Оскільки через призупинення діяльності більшості підприємств під час дії карантину пошук роботи ускладнений, багатьох клієнтів служби зайнятості цікавить питання можливості отримання допомоги по безробіттю та її розміру.
Найбільше переймаються ті, хто був зайнятий неофіційно чи то в Україні, чи за кордоном.

Надаємо роз’яснення.

  • Статус безробітного дає особі право на отримання допомоги по безробіттю на умовах та в розмірах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Розміри виплат залежать від страхового стажу, підстави звільнення, розміру заробітної плати та тривалості безробіття.
  • Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12-ти місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців. Розмір виплат у цьому випадку коливається на сьогодні від 1800 до 8408 грн.
  • Якщо ж страхового стажу недостатньо – у безробітних, які протягом 12-ти місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців, або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених ст. 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України - допомога по безробіттю призначається без урахування страхового стажу, у мінімальному розмірі, який в умовах карантину підвищений до 1000 грн.
  • Законодавством також передбачені обмеження в отриманні допомоги безробіттю. Так, допомога по безробіттю не надається особам, які не набули страхового стажу після отримання допомоги по безробіттю в повному обсязі при попередніх реєстраціях в службі зайнятості та особам старше 35 років, які взагалі не мають страхового стажу.
  • Підсумок вищезазначеного – очевидний. Громадяни, які мали незадекларовану зайнятість й отримували заробітну плату в «конвертах», позбавили себе права користуватися у повній мірі соціальними гарантіями держави, особливо у такий складний життєвий період, яким є вимушений карантин у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Телефони для довідок Вовчанської районної філії ХОЦЗ:

☎ 068-196-45-15 (05741) 4-22-36; (05741) 4-49-96; (05741) 4-23-80

Електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше