Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Корисні поради батькам

27.02.2020

        Часто батьки навіть не задумуються, що їх поведінка шкодить дитині у процесі підготовки до ЗНО. Тривоги, постійне залякування, на зразок, «не складеш», «не знаєш», «не так робиш» дають ефект негативної установки, яка «паралізує» навіть тих дітей, які добре знають матеріал. Адже це формує в них невпевненість, страх, підвищену тривожність. Особливо небезпечно це для дітей зі слабкою нервовою системою, надміру емоційних. А батьки часто ще й підливають масла у вогонь – «ти завжди хвилюєшся», «тільки не хвилюйся, як минулого разу». Навіть важке зітхання чи тривога в очах у мами створюють напружену атмосферу. А якщо перед тестуванням ще й почати підкреслювати відповідальність, яка лежить на плечах дитини, – чи то перед школою, чи перед учителями, чи перед рідними, то це взагалі лише посилить страх і хвилювання. «Мама цього не переживе», «бабусю це доб’є», «перед батьками буде соромно» – це далеко не ті аргументи, які допоможуть зняти хвилювання і тривогу. Нерідко батьки використовують ще й так би мовити «страшилки», залякуючи дитину тими бідами, які можуть виникнути у разі отримання низького результату на ЗНО. Це також погані помічники в подоланні передекзаменаційного стресу. Так само не допоможе і порівняння з більш успішними однолітками, старшими братами та сестрами, підкреслювання їхніх успіхів і позитивних якостей. Замість бажання перемогти «суперника» чи взяти з нього приклад ви можете спровокувати конфліктну ситуацію в родині. Батьки часто не мають чіткого уявлення про процедуру, критерії оцінки, рівень складності завдань на тестуванні. А головне – не завжди знають, як саме дитина реагує на складну ситуацію. Дитина може поскаржитися, що її нудить, часто б’ється серце, потіють руки, а у відповідь почути: «Не розумію, чому ти так хвилюєшся!» Уважно ставтеся до скарг дитини, поясніть, що це можлива реакція на стрес, допоможіть зняти напругу і розслабитися. Якщо дитина буде розуміти свій стан та навчиться управляти стресом, їй буде набагато легше під час тестування. І тут головна роль належить якраз батькам. На шкоду вашому чаду підуть також надмірна суєта та опіка, постійний контроль і вимога інтенсивної підготовки. «Чому ти не вчиш?», «скільки ти вивчив?», «чому робиш не це, а те?» – такі питання викличуть природний протест і небажання вчитися. Батьків часто обурює бажання дитини прогулятися, відволіктися, піти в кіно чи просто послухати музику. Але ж ви маєте пам’ятати: робота без відпочинку – неефективна і безглузда. Безперервні заняття протягом 30-40 хвилин повинні чергуватися з 10-15- хвилинним відпочинком. А після 2-3 годин роботи потрібно робити перерву на 1-1,5 години. Добре б у цей час погуляти, відволіктися, розслабитися. Ви можете обговорити з дитиною хід підготовки, але не варто контролювати кожен її крок. Це дійсно важливо.

        Якщо у вас виникають питання, зверніться за допомогою до кваліфікованих спеціалістів - у службі зайнятості працюють досвідчені психологи.

        За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15, каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше