Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Ділу - час, потісі - годину

29.09.2020

Більшість людей вважають відпочинок бездіяльністю або проявом лінощів. Проте саме відпочинок може слугувати джерелом продуктивної праці. Не лише тривала відпустка, а й перерва протягом дня можуть додати нам завзяття. Поруч з терміном «наукова організація праці» можна вводити в обіг термін «наукова організація відпочинку». Адже тут треба знати певні закономірності. Словом, відпочинок – це не настільки легко, як може здатися на перший погляд.

Далі - наші поради.

Звільнити мозок й стимулювати творче мислення здатний активний відпочинок. Не концентруватися на якихось робочих думках особливо складно для людей розумової праці. Зараз не кожен може дозволити собі вимкнути гаджет, а «вимкнути свідомість» – ще важче. Звичайна прогулянка стимулює притік крові до мозку. Можливо, ходіння вулицями не розвиває аналітичне мислення, однак така проста фізична активність приносять нові думки. Подейкують, що Чарльз Дарвін мав доріжку, якою завжди прогулювався в пошуку ідей. Радимо спробувати гуляти без телефону.

Для декого способом «підзарядки» може стати короткий сон протягом дня. Навіть 20 хв сну допоможуть краще сконцентруватися на задачах. Дрімання краще за кофеїн стимулює роботу мозку, стверджують експерти.

Потрібно запобігати перепрацюванням, які роблять роботу більш стресовою й менш інновативною. Пропозиція – перестати працювати лише в потрібний момент: коли побачите свій наступний крок, але вирішите залишити його до завтра. Ернест Гемінґвей був завзятим прихильником цієї практики, і багато відомих письменників дотримувалися його порад «завжди зупинятися, коли знаєш, що буде далі». Зберігши енергію, вам буде легше приступити до роботи наступного дня.

Проводьте перерву з колегами. Самому дуже складно відірватися від комп’ютера. Тому краще – домовитися колективно сходити кудись в обід.

Дотримуйтесь збалансованого режиму. Пам’ятайте, що робота й відпочинок не суперечливі, а взаємодоповнюючі елементи. Індивідуальне комбінування цих елементів у вашому графіку – запорука успіху.

Бережіть себе і своє здоров'я!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше