Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Декілька цікавинок про наш мозок

13.09.2019

      Як навчається наш мозок?

      Людський мозок — це своєрідний комп’ютер з безліччю функцій та індивідуальних можливостей, але нову інформацію він сприймає передбачувано й однаково. Саме тому ми повинні знати, як наш мозок «навчається» та як допомогти йому краще запам'ятовувати вивчене! Яку інформацію ми сприймаємо краще? Відповідь — візуальну! Якщо запам’ятати певну тему здається нереальним, спробуй перетворити її на набір символів. Наприклад, до кожного важливого терміну намалювати зображення або ж всю тему (якщо це можливо) зобразити схематично. Наш мозок на 50% сприймає все на зір, тому не полінуйся візуалізувати інформацію, або знайти вже готові таблиці та діаграми. Навчайся і навчай!

      Якщо ти будеш пояснювати вивчене комусь, то запам’ятовуватимеш лише найголовніше, адже на підсвідомому рівні відфільтрується головна інформація від другорядної. Не все й відразу! Навчайся поступово, не хапайся за величезний обсяг інформації, в якому легко загубитись. Краще обрати конкретну науку і розбирати її за темами і розділами, так твоєму мозку буде легше опрацьовувати матеріали.

Сон:

      Те, на скільки успішним буде навчання залежить безпосередньо від сну, адже його відсутність на 40% знижує ефективність мозку під час запам’ятовування інформації. Недосипання погіршує пам’ять і здатність до концентрації. Тому для того, аби в голові залишалася повноцінні знання, а не фрагменти з творів і шматки формул, не позбавляй себе можливості виспатись!

Музика:

      Гра на музичному інструменті впливає на роботу пам’яті, розвиває зосередженість та увагу. Музикантам легше запам’ятовувати нову інформацію і згадувати стару. Щодо прослуховування музики, то краще сприймати вивчене допоможе класична музика.

      Отож, не бійтеся експериментувати: малюйте, навчайте інших, грайте на музичних інструментах і, головне, — не забувайте спати!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше