Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Чого не варто говорити під час співбесіди?

11.10.2020

Незважаючи на карантинні обмеження, спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ продовжують допомагати безробітним шукати прийнятні місця праці, надаючи низку порад і консультацій щодо успішного проходження співбесіди.

Ось деякі з них. Розповідаючи про попередню роботу, не варто обливати брудом колишнього начальника. Це може насторожити потенційного шефа. Якщо треба обґрунтувати зміну зайнятості, краще зосередитися на власних прагненнях і можливостях, оминаючи негатив.

Неважливо, чому інтерв’юер ставить очевидні питання: не читав резюме або хоче почути розгорнуту версію подій, тому не лінуйтеся розповісти про свій досвід. Перед співбесідою краще освіжити у пам’яті інформацію, викладену у презентаційному листі, щоб виглядати більш упевнено.

У деяких сферах часто вживаються запозичені чи професійні слова, однак під час інтерв’ю краще не перевіряти співрозмовника на знання сленгу, варто розмовляти класичною українською мовою.

Розповідаючи про себе, уникайте словосполучень: «Мені все одно, що робити, я готовий виконувати будь-які завдання». Ці фрази свідчать про розпач або байдужість, а цього працедавець не хоче бачити у кандидаті.

Якщо ви претендуєте на керівну посаду, не кажіть, що любите все виконувати самостійно. При взаємодії у команді доведеться домовлятися. Та й керівник, напевно, захоче внести свій вклад у вашу роботу. Якщо бажаєте звернути увагу на те, як багато ви вмієте, то докладніше розкажіть про досвід.

Логічно, що зі зміною місця праці ви розраховуєте на збільшення доходу, тому спочатку варто запитати, скільки вам готові запропонувати і відштовхуватися від цієї суми під час переговорів. Інтерв’юер розуміє, що ви працюєте не з благодійних міркувань і фінансове питання важливе. Якщо почати розмову саме з винагороди, можна зіпсувати враження про себе.

Навіть якщо вам все зрозуміло, продумайте декілька запитань про специфіку роботи, аби не здалося, що вам байдуже, де працювати і чи візьмуть вас. Також перед співбесідою вимкніть звук в телефоні та заховайте його. Це вимагають базові правила ввічливості.

Якщо у вас виникли питання - зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.:

(068)196-45-15, 05741) 44996.

Вони охоче допоможуть вам грамотно підготуватися до кваліфікаційного інтерв’ю.  Працюйте над собою, вдосконалюйте свої вміння та навички!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше