5 речей, які варто взяти з собою на співбесіду

15.07.2020

Щоб побороти хвилювання, бути впевненим у своїх силах і готовим до будь-яких несподіванок шукачеві досить мати при собі ці п’ять речей під час співбесіди.

Паперова версія резюме.

Замисліться, скільки резюме довелося переглянути HR-менеджеру, перш ніж він запросив вас на співбесіду. Плюс — цього дня ейчар (менеджер по персоналу) може проводити співбесіду не тільки з вами, а й ще з декількома шукачами. В таких умовах забути, чим саме привернула увагу фахівця ваша кандидатура, а то і зовсім загубити електронну версію документа — простіше нікуди. Тому радимо взяти з собою роздруковану копію резюме. Це допоможе HR-менеджеру провести співбесіду максимально результативно, а ви запам’ятаєтеся передбачливістю і зарекоментуете себе турботливим колегою.

Портфоліо.

Якщо ви — представник творчої професії, то у вас є портфоліо. Будь-то тека з роздрукованими прикладами ваших робіт або електронні документи на флешці, портфоліо варто взяти з собою на співбесіду. Цікаво, що сьогодні представники артистичних професій можуть і зовсім відмовитися від складання резюме, повністю замінивши його крутим портфоліо.

Блокнот і ручка.

Можливо, у вас відмінна пам’ять і ви слово в слово запам’ятайте те, що розповість вам ейчар. Але мати при собі гарний блокнот і ручку, все-таки варто. Наявність цих, здавалося б, простих предметів представить вас в очах ейчара серйозно налаштованою, відповідальною людиною. Плюс, можливо, дещо все ж таки доведеться записати.

Вода.

Звичайно, на співбесіді вам запропонують склянку води, але де знайти живлющу вологу до цього. Припустимо, ви улаштовуєтеся на роботу влітку: проїхалися в розпеченому автобусі, прогулялися асфальтом, що тане на сонці, в пошуках саме того офісу, при цьому хвилюючись як би не запізнитися. Назустріч виходить ейчар і каже «Здрастуйте!», а у вас все горло пересохло. Вичавити з себе гідне вітання у цій ситуації непросто, тому візьміть з собою пляшку води. А ось ще один лайфхак: вода, випита дрібними ковтками перед співбесідою, допоможе впоратися з хвилюванням.

Відмінний настрій.

Щира посмішка — таємна зброя шукача роботи. Ейчари — це, зазвичай, люди, які мають високий рівень емпатії. Щоб зачарувати і переконати такого чутливого менеджера, що ви — найкращий кандидат, випромінюйте оптимізм. «Потрібно зовсім трохи, щоб викликати посмішку, і досить посмішки, щоб все стало можливим», — сказав французький письменник Жильбер Сесброн.

А як ви гадаєте? У вас є думки стосовно питань, розглянутих у даній статті - зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.