5 простих правил успішної самопрезентації
09.12.2020Ви помічали, яке прохання більшість з нас ставить в глухий кут? "Розкажіть про себе". Мало хто здатний провести самопрезентацію на гідному рівні.
Ось 5 простих правил її підготовки.
Якщо ми хочемо, щоб нас помітили і оцінили належним чином, нам просто необхідно навчитися презентувати себе. Навик самопрезентації - справжнє мистецтво. Але це не дар згори. Йому цілком можна навчитися. Секрет простий: кілька правил і рекомендацій, певна кількість зусиль і часу, і - ви зробили це!
- Привернути увагу.
Насамперед самопрезентація - це розповідь. А розповідь має бути захоплюючою і не дуже довгою, від 3 до 5 хвилин.
Також варто згадати принципи хорошого сторітеллінга (сторітеллінг - це ефективний метод донесення інформації до аудиторії шляхом розповідання смішних, зворушливих або повчальних історій з реальними або вигаданими персонажами) - слухачів треба зацікавити, захопити, зацікавити. Якщо це доречно, можна почати розповідь з відповідної метафори, чогось несподіваного або навіть трохи провокуючого.
- Дати основну інформацію - коротко, чітко, ясно.
Тепер, коли ви отримали свою квоту уваги, можна переходити до основного блоку інформації. Важливо, щоб вона була місткою, що представляє сильні сторони вас як особистості або вашого проекту, і досить короткою, так як градус уваги слухачів швидко піде на спад. Якщо ви не знаєте, з чого почати презентувати себе, для початку можна просто скласти список своїх переваг, причому не обов'язково тільки щодо заявленої теми. З великого списку завжди легше вибрати потрібний. До того ж ті якості, які здаються неважливими на перший погляд при більш детальному розгляді можуть допомогти вигідно підкреслити ваші чесноти.
Адже головна мета самопрезентації - демонстрація своїх сильних сторін і перетворення слабких місць в переваги. Вам можуть задавати складні питання, так що краще заздалегідь опрацювати можливі варіанти.
- Спілкуватися зі співрозмовником або аудиторією.
Пам'ятайте, що будь-яка презентація - це продаж. Ви продаєте себе, свої ідеї, свою особистість і переконання, свої навички, свій проект і т.д. А в чому успіх хорошого продажу? Правильно, в комунікації. Звертайтеся до тих, для кого ви говорите. Залучайте їх в комунікацію.
Ставте запитання, на які можна відповісти «так». Тому що, одного разу погодившись з вами, люди будуть схильні погодитися і тоді, коли ви запропонуєте їм ще щось. Наприклад, себе в якості потенційного працівника. Використовуйте це золоте правило продажу.
- Будьте собою.
Одрі Хепберн, одна з найщиріших актрис Голлівуду, одного разу сказала: «Будьте самим собою - щиро, чесно і цілком. Ніхто не впорається з цим краще, ніж ви». Це працює і в разі презентації себе. Люди відчувають нещирість і, навпаки, відкриваються у відповідь на ваші справжні, щирі почуття.
Презентувати потрібно свою особистість, внутрішні якості. Нехай не ідеальна, але ваша «родзинка» приверне до вас симпатії людей. Можливо, що потрапляє в очікування маска допоможе вам на перших етапах. Але колись її доведеться зняти. І наслідки розчарування можуть бути вельми болючими.
- Репетируйте заздалегідь.
Найкращий експромт - це заздалегідь заготовлена мова. Тому ретельно готуйте свою презентацію. Краще кілька разів відрепетирувати її перед дзеркалом. А в ідеалі - записати на відео. Так при перегляді вам вдасться побачити себе з боку і оцінити більш адекватно.
P.S. Якщо ви боїтеся
Що робити в такому випадку? Ну, для початку варто нагадати собі, що хвилюватися у важливі для себе життєві моменти - це цілком нормально. У разі страху публічних виступів вам дуже допоможуть техніки присутності, наприклад, так звані «пози сили». Якщо ж ви страждаєте від заниженої самооцінки, то працювати треба в цьому напрямку. І така робота потребує часу.
Привчайте себе до думки, що ви достатньо хороші.
Ні, не ідеальні, а досить хорощі вже тут і зараз. Можете написати це собі на стікері і прикріпити його на дзеркалі, холодильнику і т.д. І тренуватися відчувати себе саме так. Це буде складно, тому для початку навіть хвилину в день - цілком достатньо.
Працюйте зі списком своїх досягнень.
Його можна зробити таким докладним, яким дозволить ваша пам'ять. Ви навчилися ходити і говорити? Швидше за все, так, раз читаєте це. Значить, з двома найскладнішими речами в житті впоралися. Ось вам і перша перемога. І швидше за все, таких перемог набереться чимало. Краще тримати список під рукою. Коли відчуваєте, що починаєте сумніватися в собі - перечитайте його.
Дуже часто ця проста дія справляє майже магічний ефект.
Хваліть себе.
Заведіть звичку хвалити себе навіть за найменші досягнення. Спочатку це буде нелегко, але не здавайтеся. Можна завести спеціальний «Щоденник досягнень», куди і записувати свої перемоги. Якщо перед вами стоїть глобальне завдання - розбийте його на завдання і підзавдання. І зосередитеся на одному кроці за один раз. Неважливо, як швидко ви рухаєтеся, головне, що ви рухаєтеся у напрямку до своєї мети.
Бажаємо вам успіхів! А якщо вам необхідна допомога або порада – зверніться за контактними телефонами до Вовчанської РФ ХОЦЗ: (068)196-45-15, (05741) 44996.