Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

5 простих порад з підготовки до співбесіди

13.07.2021

Підготовка до співбесіди - тема дуже популярна. Тим не менш, не дуже затребувана самими претендентами. Більше третини кандидатів приходять на співбесіду, щоб на імпровізації отримати роботу своєї мрії. Як правило, це спрацьовує погано.

5 простих порад дозволять вам бути більш успішним при здобутті жаданої посади:

  1. Підготуйтеся морально. Пошук роботи - заняття довге і дискомфортне. Важливо розпланувати свої пошуки роботи і час так, щоб встигати відволікатися ще й на корисні справи - вивчення іноземної мови, підвищення професіоналізму і навіть хобі.

Звертаємо вашу увагу на помилку, яка виявляється при так званому "синдромі безробітного" - людина, тільки що втратила роботу, перебуває в стані здорової злості та ейфорії і схильна завищувати і свої навички, і бажаний рівень заробітної плати. Після місяця-трьох безуспішних пошуків вона впадає в депресію і знижує і свої очікування до роботи і оплати, і ентузіазм щодо її пошуку. А через півроку і зовсім впадає в апатію, і роботу шукає мляво, і на співбесіді поводиться "ніяк". Так що негативний результат неминучий.

Тому, якщо ви виявляєте у себе ознаки "симптому безробітного" - негайно беріть себе в руки. Це не відхилення психіки, це особливість емоційного фону, яка усувається працевлаштуванням.

2.Підготуйтеся самопрезентаційно. 80% з тих, хто не готується до співбесіди, вважають: "А я і так все про себе знаю". Безсумнівно, це правда. Тільки от подача цієї інформації буває на рідкість непереконливою.

Щоб зрозуміти, що і в якій послідовності потрібно розповісти на співбесіді на вакансію, потрібно ще раз перечитати вимоги вакансії і відповісти собі на три питання: "Чому я підходжу на цю вакансію? Що в моєму досвіді може зацікавити майбутнього роботодавця? Чим в позитивну сторону я відрізняюся від інших кандидатів?". Якщо зможете переконливо відповісти на ці питання - півроботи у вас в кишені. Якщо зможете гідно відповісти на інші запитання (списків таких питань неймовірно багато в Інтернеті - вибирайте побільше і починайте себе перевіряти) - ймовірність успішного працевлаштування зростає.

  1. Підготуйтеся документаційно. Незважаючи на те, що ви направляли резюме, захопіть його розширений варіант (а краще кілька - раптом на зустрічі буде лінійний керівник, наприклад). Якщо у вас є ксерокопія трудової, краще взяти і її: багато кадровиків, які здійснюють добір, вірять тільки записам трудової. Сертифікати хороших курсів і тренінгів за професією - захопіть і їх. Якщо ви творча особистість - не забудьте взяти портфоліо. І візьміть паспорт, особливо, якщо ваш роботодавець знаходиться в солідному офісі з охороною - документ допоможе вам потрапити на співбесіду.
  2. Підготуйтеся зовні. Підходящий одяг, акуратна зачіска, продуманий зовнішній вигляд - ще один плюс у вашу скарбничку. Не обов'язково одягатися химерно або дорого. Класичний одяг спокійних тонів доречний на більшості співбесід. Постарайтеся стримати хвилювання - зробіть кілька повільних вдихів - видихів, подумайте про щось приємне, налаштуйтеся на позитив. Навіть якщо ви з переповненої маршрутки або після скандалу з нинішнім босом - не переносьте негативні емоції на співбесіду. Чим більш спокійним і впевненим (а не самовпевненим) ви виглядаєте, тим швидше знайдете спільну мову з представниками роботодавця і тим плідніше поспілкуєтеся.
  3. Підготуйтеся інформаційно. Як правило, до співбесіди є час, який потрібно витратити з користю. Постарайтеся переглянути всі відкриті джерела про вашого майбутнього роботодавця і постарайтеся скласти для себе картинку. Якщо викликають питання - запишіть їх і, якщо вони досить коректні, запитаєте на інтерв'ю представника роботодавця. Іноді подібна допитливість йде в плюс кандидату, оскільки свідчить про його працьовитість і інтерес до компанії. До речі, якщо будете читати відгуки про роботодавців - постарайтеся фільтрувати написану там інформацію: багато звільнених співробітників виливають на своїх колишніх роботодавців багато бруду. Звичайно, ігнорувати таку інформацію не варто, а от оцінити по достоїнству - саме воно.

Бажаємо вам успіхів в пошуку роботи!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше