4 причини ліні і поради, як їх побороти.
04.06.2020Часто люди кажуть: «Я знаю, в чому причина моєї апатії, але нічого не можу з цим зробити». І що дивно, в цих словах немає гіркоти або твердого наміру зрозуміти «як це змінити». Швидше, це звучить як виклик, ствердження в своїй унікальності, адже ніхто не розуміє причини своїх страждань (начебто), а ця людина все прекрасно бачить.
Існує 4 стани, які призводять до ліні і про те, як її побороти.
Насправді все з точністю до навпаки. Якщо ви бачите «косяки», які гальмують ваш розвиток, але не можете нічого з ними зробити – ви нічим не відрізняєтесь від загальної маси населення. Ви її типовий представник. Іноді визнати себе частиною чогось безмежно сірого дуже корисно, щоб ніколи більше не залишатися в цьому стані і постійно рухатися вперед. Адекватна людина розуміє, що потрібно робити, щоб апатії не було і знає причини, які приводять її в цей стан, але тільки одиниці здатні змінити свої власні звички і щоденні дії.
Як побороти свою лінь? Для початку корисно зрозуміти, що ліні не існує. Так, ви не помилилися: такого явища як лінь не існує. Тому будь-яка спроба боротися з лінню більше схожа на битву з вітряками.
Немає бажання займатися обраною справою? Не хочеться вставати вранці? Постійно спізнюєтеся? Не доводьте справи по кінця? Руки опускаються? Не можете себе змусити? Втрачаєте ентузіазм? Це наслідки, але не причини. Ліні не існує, зате цілком реальні такі стани:
- нелюбов до того, що робиш;
- енергетичний спад;
- відсутність поточної цілі і, як наслідок, енергетичний застій;
- відсутність масштабного бачення і, як наслідок, нерозуміння «навіщо воно мені потрібно». Кожне з цих явищ має симптоми, які ми звикли називати лінню – не хочеться робити і руки опускаються, але лікуються вони абсолютно різними засобами. Не улюблена справа, наприклад, в корені відрізняється від відсутності масштабного бачення. У першому випадку – треба міняти діяльність, у другому – залишатися у своїй справі, але замахнутися на більше. Вилікуйте причину і симптоми пройдуть самі собою – це універсальний закон природи. І навпаки – спроба боротися з наслідками дає тільки короткочасний ефект. Можна скільки завгодно пити аспірин з пустопорожніх розваг, їхати у відпустку, забуватися в алкоголі, речовинах або йога-ретрітах, але все це буде давати тільки короткочасні радісні перепочинки, а тотальна нудьга і лінь до щоденного процесу будуть завжди повертатися і з кожним разом все частіше і частіше, поки причини залишаються у вас всередині.
Лінь побороти неможливо, та й непотрібно, вирішувати треба те, що стало її причиною. Причому вирішувати якомога раніше, щоб не запустити цю ментальну хворобу і не звикнути жити без фарб.
Знайоме відчуття? Потрібна допомога? Звертайтесь до фахівців Вовчанської районної філії ХОЦЗ,будемо раді вам допомогти.
Телефони Вовчанської районної філії ХОЦЗ для звернень:
☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80,
Наша електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua
Бережіть себе та своє здоров’я!