Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

11 тактик, які допоможуть знайти мету, якщо її поки немає.

03.08.2020

Добре тим, хто точно знає, чого хоче. Коли бачиш мету, можна бігти до неї, можна йти, врешті можна лягти і лежати в напрямку мети. Шукати мотивацію і ресурси, опускати руки і починати спочатку - але все ж наближатися до мрії. А що робити тим, хто просто не знає, куди рухатися? Є кілька тактик, які допоможуть знайти провідну нитку. Давайте спробуємо розібратися в них.

Тактика 1. Відокремте своє від чужого.

Найважливіше в постановці мети - бути чесним з собою і реалізовувати свої бажання. Щоб шлях до мети і її досягнення приносили радість, мета повинна відображати ваші особисті цінності та очікування від життя. А для цього спочатку важливо розуміти: чи відображає справа, якою ви займаєтеся на даний момент, ваші прагнення? Може виявитися, що вибір заняття свідомо чи несвідомо «прищепили», наприклад, батьки - вони так мріяли пишатися сином-юристом, що не розгледіли в ньому музиканта. Або в родині прийнято ходити «по батьківських стопах». Вплинути на вибір могло і безліч інших чинників - шкільні вчителі або забобони про чоловічі та жіночі професії. Відокремити свої прагнення від нав'язаних допоможуть емоції. Думаючи про свою справу, людина зазвичай відчуває приплив сил і натхнення. Якщо якесь заняття не є для вас «рідним», воно не буде приносити почуття задоволення і радості (хоча короткостроковий ефект можливий - наприклад, після отримання значної фінансової винагороди). Нелюба справа навіває нудьгу, згадуючи про неї, людина відчуває роздратування або навіть і відчай.

Тактика 2. Забудьте про гроші, хоча б на хвилину

«Я був мультимільйонером, тому косив газони безкоштовно», - говорив Форрест Гамп, головний герой однойменного фільму. Це прекрасний спосіб визначити своє ідеальне заняття, а потім і звузити його до конкретної мети. Уявіть, що у вас більше немає потреби заробляти гроші і ви можете вибрати будь-яке заняття. Що це буде? Чи продовжите ви займатися тим, що робите зараз? Відшукавши улюблену справу, людина продовжує займатися нею, навіть якщо їй більше не потрібно піклуватися про фінанси. Вона стає більш перевибірливою в формах реалізації - наприклад, в розподілі завдань і організації графіка, але сам вид діяльності залишається незмінним, тому що це - життєва потреба. Справжній письменник зазвичай не викидає клавіатуру, продавши бестселер. Чи не так?

Тактика 3. Відсікаємо зайве

Мікеланджело Буонарроті у відповідь на питання «Як ви робите свої скульптури?», відповів так: «Я беру камінь і відсікаю все зайве». Краще й не скажеш. Цей принцип можна застосувати і при пошуку мети. Якщо не знаєш, чого хочеш, можна піти від зворотного: зрозуміти, чим вже точно не хотів би займатися. Це полегшить подальші пошуки. Подібно скульпторові, потрібно відсікати від «каменю» зайве, і поступово брила набуває обрисів. Наприклад, можна взяти перелік професійних галузей, якими рясніють джоб-сайти і сторінки вузів, і проревізуйте всі варіанти. Відкинути ті, які не до душі, і залишити декілька можливих. Зафіксувати їх - і поступово звужувати коло: від галузі перейти до конкретної професії, а вже потім вивчати таємницю кожного ремесла. Поступово мета вималюється, і прийде час розробляти план її досягнення.

Тактика 4. Побудуйте фундамент зі своїх сильних якостей

Оцініть, що ви добре вмієте робити і які якості допомагають вам ефективно діяти. Наприклад, ви часто рекомендуєте колегам нові методи роботи, оптимізуєте процеси. Можна зробити висновок, що ви вмієте знаходити «вузькі місця» завдань і усувати проблеми. Можливо, в цій справі ви спираєтесь на впевненість, інноваційність, ефективність, вплив на кінцевий результат у своїй роботі. Або ж поза роботою ви маєте широке коло знайомств в різних сферах і можете звернутися до будь-якого фахівця за порадою. Швидше за все, це говорить про вашу комунікабельність. Спираючись на список з сильних якостей, можна зрозуміти, в яких сферах і професіях їх можна застосувати, і що саме допоможе вам у справі вашого життя, а що необхідно розвивати.

Тактика 5. Проведіть дегустацію професій

Дегустація - відмінний спосіб спробувати багато варіантів і зрозуміти, який подобається більше. Звичайно, цей спосіб витратний за часом і більше підходить тим, хто тільки починає кар'єрний шлях. Але якщо поспішати нікуди - чому б і ні? Протестувати той чи інший вид зайнятості можна, не вплутуючись у офіційні трудові відносини - сьогодні багато компаній запрошують студентів, випускників і тих, хто хоче спробувати себе в новій професії, на програми стажувань або інші короткострокові проекти. Щоб бути не тільки успішним, але і щасливим у своїй справі, важливо вчитися і пізнавати світ нових можливостей. Сьогодні існує величезна кількість відкритих заходів з навчання та розвитку. Підпишіться на оновлення тренінгових компаній, відвідуйте офлайн- і онлайн-заходи, вкладайте ресурси в свій розвиток - як мінімум час. Беріть участь в тематичних клубах по розвитку певних знань і навичок. Це дає шанс стати краще за себе вчорашнього і відкриває двері в майбутнє.

Тактика 6. Запросіть зворотний зв'язок

Будь-яким зручним способом. Головне - дізнатися думку оточуючих, які часом бачать те, що за собою не помічаємо ми самі. Можна опитати друзів у соцмережі. А можна роздрукувати примітивні анкети, де поставити кілька запитань: «Які мої переваги ви б відзначили?», «Які мої недоліки ви б відзначили?», «В якій професійній області, на ваш погляд, я можу домогтися успіху?», «Які професії, на ваш погляд, мені не підходять?» Бажано кожне питання супроводжувати варіантами відповіді. Корисно також попросити людей охарактеризувати вас, наприклад, за допомогою трьох прикметників. Анкету можна роздати одногрупникам або колегам і попросити їх заповнити (анонімність підвищить рівень чесності). Така ініціатива не повинна вчити залежності від чужої думки. Але вона протвережує і допомагає побачити себе з боку.

Тактика 7. Поверніться в дитинство

Діти мріють, ким вони будуть, коли виростуть. І займаються тільки тим, що їм щиро подобається. Згадайте: що ви любили, про що саме мріяли, поки життя не внесло свої корективи? Викликати дощі з льодяників, на жаль, не вийде. Але раптом саме час все-таки дістати старий мольберт і здійснити мрію - яка була ще до того, як обставини занесли на курси бухгалтерів? Ця тактика може видатися фантастичною - де дитинство, а де ми. Але вона допомагає згадати свої ранні пориви і природні здібності. До того ж, дитячі мрії можна успішно трансформувати на дорослий лад. Можливо, в юному художнику дрімав дизайнер, а в любителя Lego - інженер.

Тактика 8. Зверніть увагу на хобі

Що з ваших занять приносить вам справжнє задоволення? Спробуйте скласти список. А раптом саме в ньому загубилася ваша мета? Цілком можливо, в любителя готувати чекає свого часу професійний кухар, а в тому, хто не може і дня прожити без йоги - інструктор. Зробити вибір вам може заважати переконаність, що робота і захоплення - це взагалі про різне, і нема чого все змішувати. Хобі - для душі, а робота повинна бути складною і трохи обридлою, до вихідних потрібно доживати, а не летіти. І взагалі, хіба якимись легковажними хобі можна заробити? Перш за все, важливо позбутися від цих помилок. Квентін Тарантіно колись працював у відеопрокаті, тому що обожнював кіно. А Джоан Роулінг просто подобалося писати історію про хлопчика-чарівника.

Тактика 9. Уявіть свій щасливий день

Який день свого життя ви легко назвали б ідеальним? Закрийте очі, розслабтеся і помрійте. Коли ви прокинулися? Що побачили насамперед? Чим займалися вранці? Пішли кудись або залишилися вдома? Які саме люди вас оточують - які у них характери і інтереси?
Продумуйте все в деталях, дуже корисно скласти їх список. Якщо пунктів багато, список можна «прорідити»: від чого з перерахованого ви зможете відмовитися? А що в ньому найцінніше? У когось це буде віддалений графік роботи, у когось - навпаки, робота у великому різномастому колективі. На яку професію це схоже? Підберіть кілька варіантів. Чи немає серед них того, що викликає ваш щирий інтерес?

Тактика 10. Почніть з малого

Шлях у тисячу миль починається з першого кроку. Пошук місії - завдання нелегке. Для початку можна реалізовувати навіть найпростіші мрії. Дозвольте собі почати з невеликих кроків. Складіть список найпростіших і здійсненних бажань. Наприклад, ви давно хочете прочитати низку книг. Виділіть на це годину перед сном - і читайте. Оптимально скласти список зі 100 простих бажань - це може бути що завгодно. Головне почати. Це навчить вас діяти і закріплювати позитивний результат. Якщо ви почнете думати, чого хочете, і набереться список зі 100 бажань, ви на вірному шляху. До речі, багатьох з пантелику збиває переконаність, що їхня мета якась неправильна, тому що «дрібнувата». Немає поганих або хороших цілей. Не всі хочуть керувати корпораціями і блищати перед багатотисячною публікою - і це нормально. Багато з нас знаходять щастя в маленьких радощах, у тому числі і в професійному житті. Це неймовірно цінна якість - дозволяти собі бути собою.

Тактика 11. Виконуйте практику «розширення енергії»

Дана тактика актуальна, якщо вам здається, що ви вже намітили мету, а може і зробили вибір. Сядьте зручно, закрийте очі і згадайте найприємніше відчуття. Можливо, це буде якесь свято, обійми коханої людини або подарунок в ваших руках. Зафіксуйте це почуття і насолодитеся їм. Що відбувається з вашою свідомістю і тілом в даний момент? Трохи відпочиньте і подумайте про свій вибір або рішення. Тепер спробуйте відчути, що в даний момент відбувається з вами. Якщо цей ефект дорівнює тому прекрасному почуттю - дійте. Якщо ж ваша енергія не розширюється, це може означати, що вам не буде комфортно від цього рішення. Відкрито кайфуйте від того, що робите. Адже лише люди, по-справжньому закохані
у свою справу, здатні на великі досягнення.

Бажаємо Вам успіхів!

Якщо вам необхідна допомога, зверніться до спеціалістів
Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: (068)196-45-15, (05741) 44996, 42380.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше