Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Вовчанське управління Чугуївської філії Харківського ОЦЗ інформує про нові можливості з працевлаштування.

Новина
06.09.2023

Вовчанське управління Чугуївської філії Харківського ОЦЗ інформує про нові можливості з працевлаштування.

З 01 червня 2023 року спрощено процедуру отримання ваучера на навчання. Відтепер можна подати онлайн заявку на отримання ваучера на порталі державної служби зайнятості: https://is.gd/quzCHf

Після заповнення онлайн-форми на отримання послуги, вона автоматично відправляється до відповідного центру зайнятості.

Протягом 3 днів на вказану електронну адресу або контактний номер телефону прийде повідомлення від кар’єрного радника про подальші кроки.

Розширено перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати ваучер на безкоштовне навчання

Державна служба зайнятості має унікальну пропозицію для людей, які готові зробити ще один крок у своєму професійному розвитку – це ваучер на навчання.

Це документ, що дає право деяким категоріям громадян, безоплатно підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію.

Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, майже вдвічі розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер. Сьогодні цей перелік налічує 123 професії та спеціальності.

Перелік професій: https://www.dcz.gov.ua/.../perelik-profesiy-specialnostey...

Чи може громадянин, який має вищу освіту, пройти перепідготовку на робітничу професію з використанням ваучера

На початку нагадаємо, що ваучером є документ, який дає особі право на проходження одного з видів навчань. Таким навчанням може бути також перепідготовка за робітничою професією. Правові питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 (із змінами, далі – Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку на підставі ваучера здійснюється, серед іншого, перепідготовка за робітничою професією. Дія Порядку не поширюється на осіб, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Відповідно до статті 18 Закону України “Про освіту” освіта дорослих є складовою освіти впродовж життя, спрямована на реалізацію права кожної повнолітньої особи на безперервне навчання з урахуванням її особистісних потреб, пріоритетів суспільного розвитку та потреб економіки. Одним із складників освіти дорослих є післядипломна освіта. Елементом такої освіти є перепідготовка освіта дорослих, спрямована на професійне навчання з метою оволодіння іншою (іншими) професією (професіями).

Виходячи з вищевикладеного, вказаний Закон та Порядок не містять будь-яких обмежень чи застережень стосовно рівня освіти для проходження перепідготовки.

Як наслідок, громадяни, які мають вищу освіту (нарівні як і фахову передвищу) можуть проходити перепідготовку за робітничою професією з використанням ваучера.

Ознайомитись з повним текстом Закону України “Про освіту” можна на парламентській вебсторінці http://surl.li/ixnq

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше