Вимоги до розподілу навчального навантаження та складання розкладу навчальних занять в закладах загальної середньої освіти.

09.10.2023

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні нешкідливі та здорові умови здобуття освіти.

Враховуючи те, що початок нового 2023-2024 навчального року  закладів освіти усіх 9-ти громад Чугуївського району розпочався в дистанційному форматі, то основним питанням забезпечення оптимального навантаження учнів є розклад занять. Він повинен відповідати гігієнічним правилам складання розкладу навчальних занять та розподілу навчального навантаження протягом тижня. Діяльність закладів загальної середньої освіти організовується згідно з вимогами положень Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти (додатки 7 та 8), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2020 за №1111/35394, з урахуванням прийнятих змін щодо проведення навчальних занять в умовах воєнного стану.

В умовах воєнного стану безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання в синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів усіх класів (1-11), а саме:

- 1-2 класи – 2 навчальних заняття по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

- 3-4 класи – 2 навчальних заняття по 45 хвилин, або 3 -  по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

- 5-6 класи – 2 навчальних заняття по 45 хвилин, або 3 - по 35 хвилин, або 4 - 25 хвилин;

- 7-9 класи – 2 навчальних заняття по 45 хвилин, або 3 - по 40 хвилин, або 4 - 30 хвилин, або 5 - 25 хвилин;

- 10-11 класи – 3 навчальних заняття по 45 хвилин, або 4  по 35 хвилин, або 5 по 30 хвилин, або 6 по 25 хвилин.

При здійсненні освітнього процесу в закладах освіти будь-якої форми власності необхідно враховувати зазначену інформацію.