25.10.2023

У Харківській області з 01 березня 2023 року розпочала роботу Харківська регіональна психологічна служба (далі - ХРПС), яка організована в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді України Оленою ЗЕЛЕНСЬКОЮ.

Діяльність ХРПС, серед іншого, спрямована на надання допомоги ветеранам війни в адаптації їх до цивільного життя.

До складу ХРПС входять 2 мобільні бригади психологічної допомоги, які здійснюють виїзди до територіальних громад для надання таких послуг:

• психологічна допомога родичам полонених, зниклих безвісті чи загиблих;
  • психологічна допомога після перебування в окупації чи полоні;
  • психологічний супровід під час фіксації, документування та розслідування воєнних злочинів;
  • психологічне консультування;
  • психологічне інформування та просвіта;
  • психологічна реабілітація;
  • психотерапія.

Фахівці мобільних бригад працюють як з дорослими, так і з дітьми. Для дітей та батьків проводяться заходи:

• з психоемоційного розвантаження;
  • розширення навичок підтримки дітей;
  • нормалізування поведінкових та емоційних проявів дитини.

Про зустріч з психологом можна домовитись у робочі дні з 09.00 до 17.00 за телефонами: 068-071-99-29, 050-071-99-29, 063-071-99-29.

Також на Харківщині продовжують роботу 5 мультидисциплінарних мобільних команд, які надають соціально-психологічну допомогу людям, постраждалим від воєнних дій (в Красноградській, Лозівській, Харківській, Чугуївській міських територіальних громадах).

Інформація про надавачів медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» розміщена на сайті Національної служби охорони здоров’я за посиланням https://cutt.ly/RwQJVPWc.